Festival NA VÍNO!

Když jsme vloni na podzim uspořádali první ročník Nachmelených mlýnů – Pardubického pivního festivalu a všechno se vydařilo, jak jsme si přáli – lidí přišlo mraky, přijely pivovary, stánky s jídlem, počasí nádherný a vyšperkovalo to pár skvělých kulturních zážitků, zhluboka jsme si oddechli. Říkali jsme si – tak fajn, první zkušební ročník máme úspěšně za sebou a teď můžeme rok v klidu připravovat ročník druhý.

Jenže… Potom přišel říjen a nás napadlo udělat akci k výročí založení republiky (něco podobného jsme už dělali dřív, ale jen pro kamarády a známé) a světlo světa spatřila Pivní republika. A po tom to šlo už rychle za sebou – spolu s Rodinným centrem Kulihrášek Mikulášská zážitková nadílka pro děti a rodiče NEBE-PEKLO-RÁJ a kouzelné vánoční trhy ve mlýnech, na kterých jsme se svým dílem podíleli. A jak jsme si tak během toho všeho povídali, došli jsme k tomu, že potřebujeme víno. V ten daný okamžik, a zároveň i do naší „festivalové“ termínovky. Víno totiž milujeme…

Jasně, Pardubice pravidelně již spoustu let vinařsky ožívají v srpnu na Pardubickém vinařském festivalu a Vinařské noci. Potom ještě trochu v červnu na Fresh festivalu (letos zrušeno) a nově při Pardubickém vínokoštování (letos posunuto), které pořádají borci okolo VINO-THÉ-KY. Ale to je ještě spousta času, co mají do té doby milovníci vína dělat?

A víte co? Jít do Mlýnů NA VÍNO!Větší obrázek

Plakát A3 (pdf, 15 MB)

NA VÍNO!

Pardubický festival skvělých vín


Kdy: Pátek 3. 7. a sobota 4. 7. 2020
Kde: Automatické mlýny, Pardubice
Venkovní i vnitřní prostory

Co tam:
V prvé řadě ochutnávat víno, 20 větších i menších vinařství, desítky vzorků.
Řízená degustace.
Skvělé jídlo a delikatesy, cider, jabčák, řemeslné pivo.
Hudební vystoupení, letní kino – projekce filmu s vinařskou tématikou (Dobrý ročník?).
Soutěže a tombola.
Přivítání léta!
+ Skvělá nálada, vstřícná a přátelská společnost…